Агрономічний факультет

Кафедра захисту рослин

Загальна інформація

Кафедра створена у 1937 році. До 1941 року і у 1944–1946 рр. її очолював доцент А.І. Міліневський. Пізніше курс дисциплін із захисту рослин читався на різних кафедрах, в тому числі і на кафедрі селекції та насінництва, завідувачем якої був професор А.С. Молостов (1939–1941 рр. і 1944–1965 рр.), доценти В.В. Собчук (1965–1975 рр.), М.Р. Соловйов (1975–1986 рр.), О.А. Дереча (1987–1991 рр.).

У 2006 році кафедра відновлена на базі кафедри рослинництва, яка функціонувала з 1991 року. Її внесок у розвиток аграрної науки та підготовку кадрів для сільськогосподарського виробництва є значним. Кафедра має славну історію. ЇЇ очолив заслужений працівник сільського господарства України, кандидат біологічних наук, професор Олексій Артемович Дереча, 1937 року народження.

До складу кафедри входять п’ять навчальних лабораторій та навчальний клас комп’ютерних технологій, які забезпечують проведення лабораторно-практичних занять із дисциплін кафедри.

Кафедра має тісні наукові зв’язки з Інститутом захисту рослин НААН (м. Київ), Інститутом сільського господарства Полісся НААН (м. Житомир), Інститутом землеробства НААН (смт. Чабани), Інститутом агроекології НААН (м. Київ).

Кафедрою захисту рослин створено філії на базах Державної інспекції з карантину рослин по Житомирській області, Державна інспекція захисту рослин Житомирської області, Інституту сільського господарства Полісся НААН, Житомирського державного центру експертизи сортів рослин, ЗАТ компанія «Райз», ПСП “Саверці” Попільнянського району Житомирської області, СФГ «Надія» Черняхівського району Житомирської області, СТОВ «Печанівське» Романівського району Житомирської області та інших сільськогосподарських підприємств різних форм власності. Провідні спеціалісти філій кафедри забезпечують умови для проходження студентами навчальної і виробничої практики та впровадження у виробництво результатів досліджень співробітників університету.