Працевлаштування

 Наші в «Мрії»

 

Ось і закінчилися роки навчання в університеті. Позаду залишилися іспити, заліки, курсові роботи. Настав період дорослого, відповідального життя для випускників агрономічного факультету спеціальностей “Агрономія” та “Захист рослин”. Обмежена кількість вільних високооплачуваних робочих місць на ринку праці вимагає від випускників певних зусиль, які спрямовані на адаптування до нових динамічних умов. Але молоді, креативні, талановиті молоді спеціалісти потрібні всюди.

Наразі різні підприємства пропонують роботу та навчання на своїй власній базі. Серед таких підприємств відомі аграрні корпорації і холдинги. У сучасних умовах у державі спостерігається чітка тенденція до підвищення попиту на спеціалістів аграрного напрямку. Випускники Житомирського національного агроекологічного університету мають змогу вдосконалювати свої навички в школі агрохолдингу «Мрія». Це випускники 2012 року – спеціалісти агрономії: Парфенюк Юрій, Ковальчук Микола, спеціалісти захисту рослин – Пшеничний Вадим; випускники 2011 року – Гаврилюк Артем, Прокопов Сергій, Богатир Олександр (фото 1).


Фото 1. Випускники Житомирського агроекологічного університету
(зліва направо: Пшеничний Вадим, Гаврилюк Артем, Прокопов Сергій, Парфенюк Юрій, Ковальчук Микола).

Агрошкола створена на базі агрохолдингу «Мрія». Як відомо, агрохолдинг «Мрія» має в оренді більш як 250 тис. га землі, переважно у західних областях України з центром у місті Тернопіль.

Основна мета агрошколи – уніфікація теоретичних знань і практичних навичок випускників різних вузів та їх адаптація до умов роботи в агрохолдингу.

Школа шукає кандидатів, які у перспективі зможуть взяти на себе роль керівників виробничого процесу. При цьому надається перевага дисциплінованим та вмотивованим кандидатам, які мають бажання будувати успішну кар’єру в аграрній сфері. Особлива увага приділяється вмінню працювати в команді швидко, приймати рішення та діяти у відповідності до ситуації, застосовуючи здобуті знання.

Учень аграрної школи Юрій Парфенюк поділився з нами своїми враженнями про перебування у цьому навчальному закладі.
- Розкажіть, будь ласка, як Вам школа загалом ?
- Школа дуже добра, мені подобається. Навчання в Українській Аграрній Школі проводять окремими теоретичними та практичними блоками з 9.00 до 18.00 та обідньою перервою з 13.00 до 14.00.
- Який результат навчання?
- Нам видають диплом школи, який високо котується на теренах України.
- Хто для Вас проводить заняття?
- У нас викладають професори зі Львова, Києва, провідні спеціалісти-аграрники.
- А як з матеріально-технічним забезпеченням?
- Школа має нове, сучасне та якісне забезпечення. Кожен з відвідувачів школи має можливість працювати на різних технічних засобах, починаючи з трактора до комбайна.


Фото 2. Богатир Олександр


Фото 3. Прокопов Сергій (зліва) та Парфенюк Юрій (справа)


Фото 4. Ковальчук Микола

- Де Ви проживаєте? Умови проживання є сприятливими?
- Ми живемо у приватних будинках. Умови дуже добрі.


Фото 5. Сучасні котеджі для проживання студентів агрошколи


Фото 6. Кімнати для студентів

- Скажіть, будь-ласка, скільки коштує проживання?
- Проживання безкоштовне. Ми оплачуємо лише комунальні послуги.
- Головне для студента – стипендія. Скільки Ви отримуєте?
- 1000 грн.
- Де Ви зможете працювати після закінчення школи?
- Можна залишитися працювати на базі компанії «Мрія Агрохолдинг» на початковій посаді – помічника агронома. Думаю, що з дипломом Житомирського національного агроекологічного університету та агрошколи «Мрія» я знайду добру роботу.
- Яка початкова оплата праці?
- Ця інформація не розголошується, але плата доволі приваблива. Є сенс залишитися працювати. До того ж, надають робочий транспорт.
- Ви прийшли в агрошколу після здобуття освіти в ЖНАЕУ. Що вам дало навчання в нашому університеті?
- У ЖНАЕУ я здобув базову агрономічну освіту, базові знання з сільськогосподарських дисциплін, щоб надалі їх використовувати в умовах виробництва.
- Дуже дякуємо Вам за цікаву інформацію. Надіємось, що вона буде корисною для всіх бажаючих вступити до Житомирського національного агроекологічного університету.
- Ми переконалися, що спеціалісти агрономії та захисту рослин мають перспективу на ринку праці, оскільки останнім часом зростає попит на спеціалістів-агорономів, що свідчить про наближення аграрної галузі до європейських стандартів. Проте, від студентів вимагаються не лише гарні знання у своїй галузі, а й певні риси характеру, притаманні особистості лідера і керівника. Тож побажаємо нашим випускникам успіху у подальшій роботі. Бажаємо Вам не забувати свою Alma mater.

Кореспондент агрономічного факультету,
студент 1 групи І курсу
спеціальності “Геодезія, картографія та землеустрій”
Перфільєва Олена