Екологічний факультет

Кафедра правознавства

Створена в березні 1996 року з метою забезпечення викладання правознавчих дисциплін, формування еколого-правової свідомості та еколого-правомірної поведінки студентів, розробки основних напрямків еколого-правової освіти. З 1998 року, за рішенням ДАК України, кафедра має право на впровадження освітньої діяльності, пов'язаної з наданням вищої освіти за спеціальністю «Правознавство» освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст. Нині кафедра вирішує питання щодо надання освітніх послуг за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр.

Першим завідувачем кафедри був Чернов Г.Г., у 2002–¬2007 роках цю по¬саду обіймав Пропастін В.Є., у 2007–2010 роках – кандидат історичних наук, доцент Прокопенко І.П.

З 2010 року по цей час кафедру очолює кандидат юридичних наук Німко О.Б.

Нині навчально-методичний процес забезпечують доктор юридичних наук, професор Діхтієвський П.В.; кандидати юридичних наук, доценти Циганчук Н.А., Іоннікова І.А., Щавінський В.Р. та Бондарчук Н.В.; кандидат філософських наук, доцент Баєва З.П.; кандидат політичних наук, доцент Рись В.Г.; доцент Нікончук А.А.; старші викладачі - Пропастін В.Є., Бучинська А.Й.; викладачі Ляшенко Р.Д.; асистент Василенко Л.П.; старші лаборанти Батюх В.Л., Заліщук Л.О.

На кафедрі обладнано сучасну комп'ютерну лабораторію еколого-правової інформації, аудиторії оформлені навчальними стендами, підготовлено та видано ряд навчальних посібників та довідково-інформаційних матеріалів.

Підготовка фахівців ведеться відповідно до потреб виробництва у спеціалістах юридичного спрямування. Студенти систематично, в рамках навчального процесу, відвідують судові засідання з кримінальних та цивільних прав Богунського й Корольовського районних судів міста Житомир. Навчальну та виробничу практику студенти проходять у місцевих судах, органах досудового слідства, юридичних відділах обласних управлінь сільського господарства та продовольства, державних управліннях охорони навколишнього природного середовища та екологічних інспекціях областей України.

Випускники мають можливість продовжувати навчання у провідних вищих навчальних закладах України.

Викладачі кафедри проводять превентивні заходи щодо недопущення вчинення правопорушень та злочинів у студентському середовищі.

Неодноразово колектив кафедри перемагав в обласному огляді-конкурсі на кращу організацію правової освіти у вищих навчальних закладах І–ІV рівнів акредитації. Кафедра нагороджена Почесною грамотою Корольовської районної ради м. Житомир.

У грудні 2010 р. команда ЖНАЕУ стала переможцем обласного змагання з правового «брейн-рингу». Захід відбувся з ініціативи Головного управління юстиції в Житомирській області та Координаційної ради молодих юристів за підтримки Житомирського обласного відділення Української нотаріальної палати і Житомирської обласної спілки адвокатів. Команда з честю представила нашу область на Всеукраїнському правовому турнірі у Європейському університеті (м. Київ), де змагались понад шістдесяти команд з усієї країни.