Екологічний факультет

  Виховна робота

День екологічного факультету

Святкування Дня факультету – добра традиція, притаманна екологічному факультету із самого його заснування. Щороку екологи і правознавці відмічають цей день у піднесеному настрої, прикрашають 6-й та 7-й поверхи, вітають студентів, викладачів і обслуговуючий персонал гарним концертом. Студентське самоврядування разом з деканатом екологічного факультету підводять підсумки подій, які відбулись протягом поточного року, нагадують про основні здобутки; спільно пропонують шляхи поліпшення показників у навчально-виховному процесі; вносять пропозиції, щоб зацікавити кожного у подальшій активізації студентського життя. Як правило, урочистості відбуваються в актовій залі ЖНАЕУ, хоч були роки, коли доводилось проводити їх у лекційних аудиторіях (наприклад 604-й або 111-й).

Кожний день факультету чимось відрізняється від попередніх. Були роки, коли на сцені виступали інструментальні ансамблі, команди КВН, гості з шкіл області, навіть вихованці дитячого садочка. Останні сім років ми плануємо проведення святкових заходів Дня екологічного факультету таким чином, щоб вони відповідали термінам проведення науково-практичної конференції «Наука. Молодь. Екологія». А цього року (так співпало) протягом 18–19 травня студенти нашого факультету провели і взяли участь у чотирьох (!) конференціях: від внутрішньої, факультетської – «Екологія людини», яку організувала кафедра загальної екології, до міжнародної «Людина і космос», що відбулась у Житомирському телецентрі. Що стосується останньої, студенти прослухали цікаві доповіді космонавтів, конструкторів, науковців, присвячені 50-річчю першого польоту людини в космос. Адже до Житомира приїхали гості з Києва, Дніпропетровська, Москви, із Зоряного містечка, Капустиного Яру, Байконуру, навіть з далекої Бурятії (див. фото № ).

Родзинкою Дня екологічного факультету 2011 року був фольклорно-етнографічний підхід. 19 травня зі сцени звучали українські пісні, багато студентів та викладачів прийшли на свято у вишитих сорочках: справа в тому, що заздалегідь було оголошено про проведення фотосесії-конкурсу на кращу фотографію у вишиванці (див. фото № ). 20 травня у ауд. 613 відбувся майстер-клас із виготовлення української сакральної ляльки-мотанки, який знімало Житомирське обласне телебачення. Цей захід проводили доцент кафедри загальної екології Т.М. Коткова і завідувач лабораторією кафедри правознавства Л.О. Заліщук.

Крім того, ще 18 травня у програмі VІІ науково-практичної конференції «Наука. Молодь. Екологія – 2011» вперше діяла окрема секція «Екологічний туризм і туристичне краєзнавство», на якій були представлені доповіді про наш Поліський край:
Монастир Босих Кармелітів у Бердичеві;
Нариси з історії та топоніми села Кодня;
Замкова гора в Житомирі;
«Святе, як хліб, моє рідне село» та інші.

На конференції «Екологія людини» були вручені високі нагороди Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України»: орденом «За заслуги» нагороджено директора ННІ екології та лісу доцента Б.В. Борисюка, а медалями – співробітників кафедри загальної екології: аспірантів Т.Б. Годовську, А.Ф. Щербатюк, В.В. Гурелю (див. фото № ).

Святковий концерт, як завжди, привабив не лише наших студентів, але й студентів і співробітників інших факультетів (див. фото № ). При підведенні підсумків роботи факультету протягом року було зазначено, що спортсмени екологічного факультету посіли за підсумками Спартакіади (з 12-ти видів спорту) друге загальнокомандне місце серед студентів ЖНАЕУ (із сумою 206 балів). Вони вибороли першість з жіночого волейболу і жіночого футболу, були другими з бадмінтону, шахів, чоловічого футболу, жіночого баскетболу; тобто завоювали шість призових місць із восьми видів, які йшли до заліку, (нагадаємо, що минулого року наш факультет посів ІІІ місце за результатами Спартакіади, як серед студентів, так і серед викладачів).

Для тих, хто цікавиться організацією Дня факультету, план заходів до Дня екологічного факультету, програма концерту і фотографії подані на сайті екологічного факультету в розділі «Виховна робота».