Екологічний факультет

  Виховна робота

З професійним святом Вас, шановні юристи!

День юриста – професійне свято знавців права та служителів закону, це визначне свято, оскільки воно об’єднує усіх юристів, незалежно від їх сфери діяльності, а також студентів – майбутніх правознавців, які служитимуть захисту прав і свобод українського суспільства.

Свято «День юриста» з’явилося в календарі України за указом Президента України Леоніда Даниловича Кучми 16 вересня 1997 року, який, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України, Спілки юристів України та Спілки адвокатів України постановив установити в Україні професійне свято – День юриста, яке вся Україна відзначає щорічно 8 жовтня. Невипадково, для такого визначного дня усіх правників, було обрано саме 8 жовтня, адже вчені припускають, що саме в цей день в 1016 р. Ярослав Мудрий видав звід законів «Руська правда», що згодом став правовою основою для розвитку централізованої держави Київська Русь.

Для суспільства професія юриста дуже важлива, адже у процесі розвитку правової держави на правознавче співтовариство покладаються надії й завдання ствердження принципу верховенства права, забезпечення справедливості й законності, вдосконалення українського законодавства, посилення правових гарантій захисту різних верств населення і підвищення правосвідомості в країні.

Традиційно зі святом юристів вітають перші особи держави, посадові особи вищих державних органів влади та місцевого самоврядування. До цих привітань приєдналися і студенти Житомирського національного агроекологічного університету (ЖНАЕУ) екологічного факультету, спеціальності «Правознавство», які для своїх викладачів, захисників конституційних прав і свобод громадян України, влаштували яскравий і незабутній святковий концерт, задля висловлення їм щирої подяки за сумлінне навчання своїх студентів, за їхню самовідданість своїй справі та високий професіоналізм.

На свято були запрошені: начальник Головного управління юстиції в Житомирській області Шундрик Василь Вікторович, головний спеціаліст Житомирського обласного управління юстиції Шабінська Олена Дмитрівна, проректор з виховної роботи та зв’язків з громадськістю ЖНАЕУ Журавльова Лариса Петрівна, декан екологічного факультету Малярчук Петро Михайлович, викладачі кафедри «Правознавство», майбутні юристи-правознавці та багато інших.

Варто згадати і гучно донести до всіх, що кафедра «Правознавство», Житомирського національного агроекологічного університету була створена в березні 1996 року, з метою забезпечення викладання правознавчих дисциплін, формування правової свідомості та правомірної поведінки студентів, розробки основних напрямків правової освіти населення. З 1998 року, за рішенням ДАК України, наша кафедра має право на впровадження освітньої діяльності, пов’язаної з наданням вищої освіти за спеціальністю «Правознавство» освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», а нині кафедра вирішує питання щодо надання освітніх послуг за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр».

У різні роки завідувачами кафедри були Георгій Георгійович Чернов, Вадим Євгенович Пропастін, Ірина Петрівна Прокопенко, а з 2010 року цю посаду стала обіймати кандидат юридичних наук, старший викладач Німко Ольга Борисівна.

Служити істині, утверджувати добро, справедливість та правду навчають нас, майбутніх правознавців, доктор юридичних наук, професор Петро Васильович Діхтієвський; доцент, заслужений юрист України Шундрик Василь Вікторович, доцент, кандидат філософських наук Зінаїда Петрівна Баєва; доцент, кандидат політичних наук Василь Григорович Рись; доценти, кандидати історичних наук: Курносов Юрій Олександрович та Прокопенко Ірина Петрівна; кандидати юридичних наук: Німко Ольга Борисівна, Наталія Валеріївна Бондарчук, Ірина Анатоліївна Іоннікова, Циганчук Наталя Антонівна; старші викладачі: Вадим Євгенович Пропастін, Анна Йосипівна Бучинська, Руслана Дмитрівна Ляшенко; асистент Василенко Леся Павлівна та викладач Юхимчук Олена Миколаївна.

Неодноразово колектив кафедри перемагав в обласному огляді-конкурсі на кращу організацію правової освіти у вищих навчальних закладах I–V рівнів акредитації, також кафедра нагороджена Почесною грамотою Корольовської районної ради м. Житомир. У грудні 2010 р. команда ЖНАЕУ стала переможцем обласного змагання з правового «брейн-рингу». Команда з честю представила нашу область на Всеукраїнському правовому турнірі у Європейському університеті (м. Київ), де змагалися понад шістдесят команд з усієї країни.

Віддаючи належне, у цей особливий день усі студенти-правознавці висловлюють Вам, вірним служителям інтересів своєї держави та її громадян, щиру подяку за Вашу відданість та підпорядкованість гаслу «Знати право, служити праву, захищати право»! Зі святом!