Історична довідка

1922 рік - На базі Ново-Чарторийської сільськогосподарської школи Новогорад-Волинського повіту створено Волинський агрономічний технікум. 1 вересня 1922 року Народний комісаріат освіти УРСР прийняв Тимчасовий статут про межові технікуми, згідно з яким названий технікум прирівнювася до вищого навчального закладу. Ця дата і є днем заснування академії.

1929 рік - Волинський агротехнікум переведено до міста Житомира і в результаті об'єднання з технікумом землевпорядкування було створено Волинський сільськогосподарський політехнікум.

1930 рік - Волинський сільськогосподарський політехнікум реорганізовано в Житомирський сільськогосподарський інститут технічних культур. Тоді ж у нього влився Сумський сільськогосподарський інститут буряківництва, а в 1937 році – Кам'янець-Подільський інститут технічних культур.

1935 рік - Житомирський сільськогосподарський інститут технічних культур Постановою раднаркому УРСР реорганізовано в Житомирський сільськогосподарський інститут.

1994 рік - Постановою Кабінету Міністрів №592 від 29.08.94 р. на базі Житомирського державного сільськогосподарського інституту створено Державну агроекологічну академію України (м.Житомир).

2001 рік - Розпорядженням Кабінету Міністрів №400-р від 30.08.2001 року на базі Державної агроекологічної академії України (м.Житомир) створено Державний агроекологічний університет (м.Житомир)

2008 рік - Указ Президента України № 769/2008 від 27 серпня 2008 року Про надання Державному агроекологічному університету статусу національного і надалі іменувати його - Житомирський національний агроекологічний університет.