Виховна робота

Загальна інформація

В університеті відпрацьована чітка система виховної роботи, що відповідає основним принципам національного громадянського виховання з урахуванням особливостей становлення української державності, розбудови демократичного суспільства, інтеграції України у світове та європейське співтовариство.

Виховним процесом в університеті керує ректор, на факультетах – заступники деканів з виховної роботи, а координує роботу відділ виховної роботи.

Під час рекомендації кандидатури заступника декана з виховної роботи, передусім, враховуються його організаторські здібності, здатність проникати у внутрішній світ іншого, вміло та по-батьківськи допомагати вирішувати складні питання студентського життя. Такими старшими товаришами для студентів є: Сергій Борисович Шваб на агрономічному факультеті, Сніжана Василівна Кубрак на факультеті економіки та менеджменту, Наталія Сергіївна Бордюг на екологічному факультеті, Олена Григорівна Беземчук на факультеті обліку та фінансів, Тетяна Василівна Вербельчук на технологічному факультеті, Валентин Володимирович Тимків на інженерно-технічному факультеті, Лариса Олександрівна Солодка на факультеті ветеринарної медицини, Валерій Борисович Левченко на факультеті лісового господарства.

На щомісячних розширених робочих нарадах за участю ректора, працівників відділу виховної роботи, заступників деканів факультетів, голови студентського самоврядування університету, відповідальної особи за спортивно-масову роботу в університеті, голови студентського профкому, обговорюються та вирішуються поточні проблеми, виробляються плани оперативних виховних заходів та механізми їх реалізації.

Ідеалом виховання виступає різнобічно та гармонійно розвинений національно свідомий, високоосвічений, життєво компетентний громадянин, здатний до саморозвитку та самовдосконалення. Відповідно, зростає увага до виховання студентів засобами мистецької педагогіки.

Естетичне виховання засобами мистецтва формує образне асоціативне мислення, розвиває творчу уяву. Закладений в дитинстві, юності фундамент естетичного виховання зберігається, як правило, на все життя й вимагає лише додаткових знань для більш поглибленого проникнення у світ прекрасного, у світ великих духовних цінностей людства.

Розвитком творчого потенціалу в університеті займається відділ виховної роботи: Олена Миколаївна Вознюк, художній керівник Валентина Василівна Чинарьова та керівники творчих колективів.

Відділ виховної роботи утворює основу суспільно-культурного життя університету. Робота творчих колективів спрямована на розвиток творчих здібностей , задоволення потреб та інтересів студентської молоді, формування у них високих естетичних смаків, любові до мистецтва, розвитку почуття прекрасного, адже студентська молодь – це не тільки висококваліфіковані майбутні агрономи, економісти, менеджери, технологи, екологи, механіки, але й талановиті особистості.

В університеті шанують кращі традиції українського народу, втілюється в життя концепція національного і духовного відродження. Щороку проводяться концерти до професійних свят працівників освіти, сільського господарства, Дня знань, Міжнародного жіночого дня, Дня міста, Міжнародного Дня студента, Дня Перемоги, Дня закоханих, новорічні вітання, тематичні вечори тощо.

Стало гарною традицією участь творчих колективів університету у проведенні Всеукраїнського фестивалю художньої творчості серед колективів вищих навчальних закладів Міністерства аграрної політики та продовольства України «Софіївські зорі», який впевнено крокує понад десять років теренами України. Завданням фестивалю є широка пропаганда і подальший розвиток кращих зразків українського мистецтва в усіх його жанрах: академічному (вокал, музика, духові оркестри, театр, хореографія); естрадно-молодіжному (вокал, музика, танець, пластика); фольклорно-етнографічному (звичаї та обряди, ансамблі пісні і танцю, гуртовий спів, солоспів, народні танці, художні промисли).

Творчі колективи університету є активними учасниками всіх етапів фестивалю. У 2008 році дипломом ІІІ ступеня, а у 2011 році дипломом І ступеня заключного етапу фестивалю «Софіївські зорі» нагороджений народний аматорський духовий оркестр та ансамбль барабанщиць (диригент – А. Сергєєв), у 2008 році дипломом ІІІ ступеня – академічний хор викладачів, співробітників та аспірантів (керівник – В.В. Омельчук); у 2010 – дипломом ІІІ ступеня – танцювальний колектив (керівник – народний артист України Р.Б. Малиновський).

Дипломами І ступеня регіонального етапу даного фестивалю нагороджені вокальне тріо – солісти Валентина Сенько, Юлія Соловйова, Марина Павлюк (керівник – М.В. Мошковський); класичний дует у складі Олександра Іванова та Оксани Новак, у 2013 році – ансамбль народних інструментів університету (керівник – С.В. Петрук).

Прекрасні духовні скарби нашого народу. Серед них уже віки вечірньою та світанковою зірницею тривожить, бентежить і радує серця людей пісня, де в одне зійшлися нетлінне слово, глибина душі та чарівність мелодії. Хор студентів створено в 1998 році. Організатором, першим репетитором і натхненником був народний артист України, поет, композитор, професор І.М. Сльота. Ідуть роки, змінюється склад колективу та керівники. В різні роки колектив очолювали заслужені артисти України В.М. Бартош, М.О. Никончук, Н.Г. Суднікович. Наразі керівником колективу є О.О. Єгорова. Склад хору нараховує близько 40 чоловік. У репертуарі обробки українських народних пісень та авторські твори, які прищеплюють сучасному молодому слухачеві любов до України, до рідної землі, до батька й матері. За високу виконавську майстерність у 2002 році колективу присвоєно почесне звання «Народний аматорський студентський хор».

Духовий оркестр був започаткований в 30 роках ХХ століття і нараховував близько 20 чоловік. У різні часи колективом керували – М.І. Дем’янчук, А.Ф. Грузицький, Ю.С. Корецький. Кількість учасників зросла до 35 чоловік, додався ансамбль барабанщиць із 25 чоловік. У репертуарі твори класиків світової музичної спадщини: П. Чайковського, Д. Верді, М. Лисенка, П. Майбороди, С. Гулака-Артемовського, Г. Міллера тощо.

За високий рівень виконавської майстерності, різноманітність репертуару, колективу у 2002 році присвоєно почесне звання «народний аматорський духовий оркестр». З 2011 року – керівник колективу С.М. Ожоженко. У 2014 році естафету керівництва духовим оркестром взяв А.Ф. Котвицький.

З 1999 року в університеті діє студентський театральний колектив, якому 2003 році присвоєно почесне звання «народний аматорський». Вистави студентського театру – «Шельменко-денщик» (п’єса І.Ф. Квітки-Основ’яненка, переклад П. Тичини), «Привіт, я – ваша тьотя!» (п’єса Б. Томаса, переклад В. Берелета), «Без мене – мене женили» (Франц Ксавер Крьоц), «Кайдашева сім’я» (за мотивами повісті І. Нечуй-Левицького), комедія «Витівки шинкарки Феськи», «Голубі олені» (за повістю О. Коломійця), «Золота медаль» (п’єса І. Шимякіна), «За два зайцями» (п’єса М. Старицького) не залишили байдужими жодного глядача. На даний час у колективі займається понад 20 студентів.

В університеті діють:

естрадно-джазовий ансамбль, керівники – Оксана та Олександр Новаки,

гурток естрадного співу, керівник – Михайло Машковський,

танцювальний колектив, керівник – Валентина Дверник.

Всього в творчих колективах університету беруть участь понад чотириста студентів. Одними із кращих (в різні роки) є солісти Олена Валінкевич, Валентина Сенько, Юлія Соловйова, Роксолана Зайченко, Ірина Захарченко, Марина Павлюк, Ольга Гудим, Аліна Нікіфорова, Іван Трохимчук, Світлана Стельмах, Лілія Герасимчук, Олександр Криволапчук, ведучі – Віталіна Баньківська, Денис Павловський, Руслан Писанюк, Яна Загурська, Дмитро Погорілий, Алла Волинець, Володимир Когут.

Значна увага приділяється роботі любительських об’єднань та клубів за інтересами. Проводяться лекції, диспути, зустрічі з цікавими людьми, творчими колективами, діячами науки та культури.

Ще одним із важливих напрямів роботи служби виховання студентів є підтримка руху КВН, який в університеті має давні та славні традиції. Команда «Пешком быстрее» в 2010 році посіла друге місце в фіналі Кубку Житомирщини, та стала лауреатом півфіналу Всеукраїнського фестивалю КВН України «Кубок веселого народу». В березні цього ж року команда КВН ЖНАЕУ нагороджена дипломом ІІІ ступеня ліги КВН ВНЗ Міністерства аграрної політики України.